• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRejestracja prostej spółki akcyjnej krok po kroku

Prosta Spółka Akcyjna niedługo pojawiła się w Kodeksie Spółek Handlowych i umożliwi, w szczególności start-upom nowe rozwiązania dotyczące prowadzenia działalności.

Wszyscy, którzy planują wprowadzenie na rynek innowacji nie będą musieli obawiać się już, że jest to zbyt wielkie ryzyko lub że nie posiadają wystającej ilość środków finansowych.

Warto wiedzieć na początek jak przebiega rejestracja prostej spółki akcyjnej krok po kroku.

W pierwszej kolejności do rozpoczęcia całego procesu rejestracji, konieczne jest zawiązanie umowy spółki - można skorzystać z wzorca zamieszczonego w systemie S24 lub załatwić sprawę u notariusza. Umowa musi zostać podpisana przez wszystkich wspólników za pomocą podpisu elektronicznego

Kolejnym krokiem jest powołanie organów prostej spółki akcyjnej, który przygotuje spółkę do funkcjonowania w obrocie. Do wyboru dla wspólników jest powołanie:
- rady nadzorczej i zarządu
- rady dyrektorów

Powołany organ zarządczy zajmuje się w następnej kolejności wpisem do rejestru. Do tej czynności konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku do sądu rejestrowego

Jeżeli wszystkie czynności zostały dokonane zgodnie z przepisami, a dokumenty nie zawierają błędów, spółka powinna zostać uznana za powstałą w ciągu 24 godzinZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.