• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRejestracja jednoosobowej spółki z o.o.

Nie każdy przyszły przedsiębiorca chciałby mieć wspólnika. Osoby, które indywidualnie chcą prowadzić biznes decydują się na rejestrację jednoosobowej spółki z o.o. Proces ten różni się od rejestracji spółek wieloosobowych.

Rejestracja jednoosobowej spółki z o.o może być dla niejednej osoby uciążliwa. W pierwszej kolejności należy sporządzić akt założycielski. Musi być on przedstawiony w formie aktu notarialnego. Wnioski jakie należy wypełnić to: KRS - W3 z załącznikami KRS - WK (członkowie zarządu i rady nadzorczej), KRS - WM (przedmiot działalności) oraz KRS - WE. Na osobnej kartce należy zaznaczyć, że jest się jedynym udziałowcem w spółce. Akt założycielski sporządzany jest przez jedynego udziałowca, wnosi on z tego tytułu wkłady. Należy jednak pamiętać, że jedyny wspólnik nie ma prawa reprezentować spółki. Jego jedynym uprawnieniem jest zgłoszenie spółki do rejestru przedsiębiorstwa. Musi on powołać zarząd lub skorzystać z pomocy pełnomocnika.

Nasza firma oferuje pełnomocnictwo.

Chętnie pomożemy w prowadzeniu działalności jaką jest jednoosobowa spółka z o.o.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00