• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRachunkowość podatkowa

Rachunkowość podatkowa to jeden z elementów rachunkowości, który związany jest z funkcją podatkową. Polega na ewidencjowaniu zdarzeń gospodarczych dla celów podatkowych. Jej zadaniem jest naliczenie, zadeklarowanie oraz księgowanie podatków i obciążeń podatkowych. Przedsiębiorcy mają możliwość prowadzenie oddzielnie ewidencji podatkowej oraz ewidencji księgowej.

Rachunkowość podatkowa prowadzona jest zgodnie z prawem podatkowym, które w wielu elementach zasadniczo różni się o prawa bilansowego, jakie stosowane jest przez przedsiębiorców w prowadzonych księgach rachunków. Różnice najczęściej wynikają z odmiennej definicji kosztów i przychodów, co wpływa na wysokość obciążenia podatkowego. Odbiorcą rachunkowości podatkowej jest Urząd Skarbowy, które jest właściwą instytucją w zakresie podatków.

Ewidencja podatkowa, która prowadzona jest w związku z rachunkowością podatkową służy przedsiębiorcom przede wszystkich do właściwego rozliczenia się z tytułu podatku dochodowego. Dokonanie błędów skutkować będzie nieprzyjemny konsekwencjami egzekwowanymi przez organ podatkowy.

Nasza Kancelaria świadczy usługi w zakresie doradztwa podatkowego. Zespół ekspertów z dziedziny podatków udzieli Państwu cennych informacji i doradzi jakie rozwiązanie należy wybrać.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.