• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPrzygotowanie dokumentów aktualizacyjnych spółki

Zmiany danych spółki wiąże się z obowiązkiem ich zgłoszenia do odpowiedniego organu. Aby dokonać aktualizacji danych należy przygotować do tego odpowiednie dokumenty.

Przygotowanie dokumentów aktualizacyjnych spółki opiera się na:
- wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców KRS- można go złożyć a dwa sposoby:
1.elektronicznie, czyli poprzez dołączenie do wniosku załączników w formie elektronicznej oraz w przypadku korzystania z usług aktualizacji przez pomocnika-należy powołać się na pełnomocnictwo,
2.w formie papierowej, czyli poprzez złożenie oryginału wniosku oraz w przypadku pełnomocnictwa dostarczenie pełnomocnictwa oraz dowodu opłaty skarbowej za usługę,
- postanowieniu o zmianie wpisu danych w rejestrze przedsiębiorców KRS.

Może nie każdy traktuje tę sprawę poważnie, ale przygotowanie dokumentów aktualizacyjnych spółki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala uchronić osoby zgłaszające zmiany przez błędami i niedopatrzenia, które skutkować mogą przedłużeniem się całego procesu.
Każdy błąd może opóźnić wydanie pozytywnej decyzji o co najmniej 7 dni.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.