• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie rachunkowości

Prowadzenie rachunkowości to obowiązek każdego przedsiębiorcy. W zależności od charakterystyki swojej działalności oraz wysokości osiąganych przychodów może robić to na zasadach księgowości pełnej bądź księgowości uproszczonej.

Księgowość uproszczona to zbiór podstawowych zasad gromadzenia danych finansowych i wyliczania na ich podstawie podatku. Wyróżniamy trzy podstawowe formy tej księgowości. Stanowią je karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany oraz podatkowa księga przychodów i rozchodów. Do jej prowadzenia upoważnione są osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne osób fizycznych oraz spółki partnerskie. Co ważne przychody z tytułu ich działalności nie mogą przekroczyć równowartości 1 200 000 euro.

Księgowość pełna to z kolei bardzo zaawansowane narzędzie służące do ewidencjonowania każdej złotówki, która przechodzi przez drzwi firmy. W przeciwieństwie do swojego uproszczonego odpowiednika jej zadaniem jest nie tylko wyliczenie podatku, ale także dokładna analiza sytuacji finansowej firmy. Opiera się na księgach rachunkowych, które muszą być prowadzone przez kompetentne jednostki takie jak biura rachunkowe, czy certyfikowani księgowi.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.