• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie ksiąg handlowych

Prowadzenie ksiąg handlowych należy do obowiązków każdego przedsiębiorcy, którego przepisy ustawy o rachunkowości zobowiązują do prowadzenia pełnej rachunkowości. Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych mają również organizacje, takie jak stowarzyszenia rejestrowe oraz fundacje.

Prowadzenie ksiąg handlowych jest w porównaniu do innych metod księgowości znacznie trudniejsze. Księgi rachunkowe są bowiem tak rozbudowanym systemem ewidencji księgowej, który wymaga dopełnienia znacznie większej liczby obowiązków. Księgując daną operację gospodarczą należy zapisać ją na odpowiednich kontach księgowych, zgodnie z zasadami rachunkowości. Pod koniec okresu sprawozdawczego trzeba także dokonać podsumowania obrotów i sald na tych kontach księgowych. To jednak nie wszystkie obowiązki, wiążące się z prowadzeniem księgi handlowej.

Pełna księgowość to wyjątkowo trudna metoda księgowości. Większość firm, które prowadzą księgi rachunkowe korzystają z pomocy specjalistów z biur rachunkowych. Biura rachunkowe to najlepsze rozwiązanie dla firm, prowadzących pełną księgowość. Skorzystajcie z naszej oferty i przekonajcie się Państwo o tym!

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.