• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPostępowanie podatkowe

Postępowanie podatkowe jest to rodzaj postępowania administracyjnego, które prowadzone jest przez organ podatkowy pierwszej instancji. Możne zostać wszczęte z urzędu lub inicjatywy podatnika. Postępowanie podatkowe to ma na celu określenie właściwego wymiaru podatku, najczęściej do postępowania dochodzi jeśli zostają stwierdzone jakieś nieprawidłowości w rozliczeniu podatkowym, które zostały stwierdzone w wyniku przeprowadzonej kontroli.

Postępowanie podatkowe składa się z kilku etapów:

- postępowanie wyjaśniające,
- ustalenie obowiązku podatkowego,
- wydanie decyzji, która określać będzie wysokość zobowiązania podatkowego,
- postępowanie odwoławcze.

Rozliczenia podatkowe to bardzo ważny zakres prowadzenie działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek rozliczyć się z tytułu należnego podatku dochodowego. Ewentualne nieprawidłowości mogą powodować nie przyjemne konsekwencje takie jak wszczęcie postępowania podatkowego i pociągnięcie przedsiębiorcy do odpowiedzialności. Nasza Kancelaria świadczy usługi doradztwa podatkowego. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami, którzy doradzą Państwu jakie rozwiązanie z zakresu prawa podatkowego będzie dla Państwa najbardziej odpowiednie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.