• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPodatki w spółce z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa powoływana jest przez osoby chcące prowadzić działalność gospodarczą lecz nie posiadające odpowiednich środków finansowych, a przy tym gotowe ponosić odpowiedzialność za zobowiązania spółki z osobami dysponującymi odpowiednim kapitałem chcącymi uczestniczyć w zyskach spółki komandytowej bez ponoszenia odpowiedzialności za długi spółki. Ten rodzaj spółki jest odpowiedni właśnie dla tych osób, gdyż pozwala na podział wspólników na komplementariuszy i komandytariuszy.

Wielu przedsiębiorców zastanawiając się nad wyborem spółki z o.o. komandytowej zastanawia się jak wyglądają podatki w spółce z o.o. komandytowej. Połączenie tych dwóch spółek pozwala na optymalizację podatkową przy odpowiedniej wysokości obrotów.

Podatki w spółce z o.o. komandytowej uatrakcyjniają tą formę prowadzenia działalności, ponieważ spółka komandytowa jako spółka osobowa nie jest podatnikiem podatku VAT od osób prawnych. Opodatkowaniu podlegają tylko dochody wspólników osiągnięte z zysku spółki. Sądzę, że ta zaleta jest czynnikiem decydującym przy wyborze przez przedsiębiorców właśnie tej spółki jako formy prowadzenia działalności. Konstrukcja połączenia spółki z o.o. ze spółką komandytową pozwala na ograniczenie odpowiedzialności tak jak w spółkach kapitałowych, a przy tym pomijając opodatkowanie spółki podatkiem dochodowym od osób prawnych.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.