• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPodatki w spółce z o.o.

Podatki w spółce z o.o. to temat, z którym powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca pragnący rozpocząć prowadzenie swojej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Według zasad określonych w ustawie o podatku dochodowym, spółka z o.o. podlega podwójnemu opodatkowaniu zysku wydzielonego ze spółki. Wysokości podatku CIT wynosi 19%.

Druga kwestia to podatek od wypłacanych dywidend. Konieczne jest dokonanie opłaty ryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 19%.

Jak łatwo można się domyślić, jeżeli spółka z o.o. osiąga spore zyski, to kwota opodatkowania jest wysoka. W takiej sytuacji warto zapoznać się z pojęciem optymalizacji podatkowej. Tak samo opodatkowana jest jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynym udziałowcem jest osoba fizyczna, czyli właściciel.

Podatki w spółce z o.o. nie powinny być tajemnicą dla osób prowadzących swoją działalność w takiej formie, ponieważ znajomość prawa podatkowego pozwoli na prawidłowe prowadzenie firmy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.