• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOpłata za rejestrację spółki z o.o.

Decyzja o założeniu działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obliguje przedsiębiorcę do wykonania wielu czynności związanych z przeprowadzeniem procesu rejestracji firmy. Dodatkowym obciążeniem jest również dla niego opłata za rejestrację spółki z o.o.

Jest to kwota, na którą składa się kilka pomniejszych sum, takich jak opłata od wniosku o zgłoszenie do KRS czy też opłata notarialna za sporządzenie umowy przedsiębiorstwa. Istnieją aż trzy drogi pozwalające na założenie takiej firmy, w niewielkiej części to one warunkują wartość kwoty jaką trzeba będzie przeznaczyć na rejestrację. Pierwsza z nich jest najdroższa, aczkolwiek najbardziej korzystna ponieważ ogranicza udział przedsiębiorcy w procesie i znacznie go przyspiesza. Mowa tutaj o zakładaniu firmy z pomocą biura rachunkowego. Kolejną opcją jest samodzielne zakładanie, niestety często łączy się ono z koniecznością kilkukrotnego składania wniosku ze względu na błędy, które nierzadko się pojawiają. Opłata za rejestrację spółki z o.o. jest nieco niższa jeżeli zdecydujemy się otworzyć firmę za pośrednictwem systemu S24. Skorzystamy dzięki niemu z gotowego wzorca umowy, ominą nas więc koszty notarialne.

W przypadku wyboru sposobu zakładania spółki nie warto kierować się ceną. Warto zapłacić więcej, ale mieć pewność, że wszystko przeprowadzane jest zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.