• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaObliczanie składek na ubezpieczenie społeczne

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania należnych za siebie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kwoty te mogą być przeznaczane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz społecznego.

Jak więc wygląda obliczanie składek na ubezpieczenie społeczne? Osoba, która pierwszy raz w swoim życiu rejestruje podmiot gospodarczy może opłacać kwoty należne urzędom i organom w postaci tak zwanego „Małego ZUS-u”. Oznacza to, że przedsiębiorca może otrzymać ulgę, w ramach rozpoczęcia przygody z prowadzeniem firmy. Celem wprowadzenia takich obniżek ma być pomoc w rozwinięciu jednostki gospodarczej oraz ochrona przed koniecznością ponoszenia dużych opłat.

Podstawę do obliczania składek stanowi 30% minimalnego wynagrodzenia, z czego dokonać można odliczeń, uzyskując na samym końcu ostateczną kwotę, jaką należy wypłacić organom państwowym.

W przypadku wyliczania składek za pracownika kwestia ta nie jest taka prosta jak może się wydawać, dlatego w tym przypadku właściciele firm często decydują się na zatrudnienie księgowego, który dokona wszystkich niezbędnych obliczeń i poda wiążące kwoty.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.