• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNiedogodności spółki z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa staje się coraz bardziej popularną alternatywą na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Zalety, jakie wynikają z jej prawnych uregulowań zachęcają nowych przedsiębiorców do jej tworzenia. Jednak nic nie jest idealne i bez problemu możemy znaleźć niedogodności spółki z o.o. komandytowej. Pierwsze wady, widoczne są już przy samym zakładaniu spółki: długotrwały, kosztowny i skomplikowany proces rejestracji. Zwiększenie kosztów związanych z założeniem spółki wynika z konieczności zakładania dwóch spółek. Wiąże się to z podwójnymi opłatami notarialnymi i w Krajowym Rejestrze Sądowym, kosztami za usługi prawnicze, koniecznością prowadzenia całej, pełnej księgowości, dla obojga spółek, jak również opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne za osobę fizyczna będącą komandytariuszem.

Niedogodności spółki z o.o. komandytowej występują też w sferze jej reprezentacji. Spółka może być reprezentowana wyłącznie przez komplementariusza, w tym przypadku reprezentować spółkę na zewnątrz będzie zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jeśli umowa spółki z o.o. komandytowej nie stanowi inaczej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00