• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówLikwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Wyrejestrowanie spółki z Krajowego Rejestru Sądowego wymaga od przedsiębiorców przeprowadzenia tak zwanego postępowania likwidacyjnego. Podstawowym celem przeprowadzenia likwidacji jest zamknięcie firmy czyli zakończenie jej bieżących interesów, ściągnięcie wierzytelności, spłata wszystkich zobowiązań oraz upłynnienie jej majątku.

Od momentu gdy przedsiębiorstwo złoży uchwałę o rozwiązaniu zaczyna się procedura likwidacji. W

Likwidatorzy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiedzialni są za właściwe przeprowadzenie procesu likwidacji. Przedsiębiorcy zajmują się bilansem otwarcia likwidacji oraz wezwaniem wierzycieli spółki do złożenia roszczeń.

Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oznacza tyle, że połączone zostają ze sobą składniki wchodzące w kapitały - własny, zakładowy oraz zapasowy. W terminie sześciu miesięcy od daty ogłoszenia otwarcia likwidacji spółki przystąpić można do podziału jej majątku pomiędzy wspólników. Niezbędne jest jednak, aby wcześniej zaspokojone zostały roszczenia i dokonane zostały wszelkie opłaty.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w likwidacji firmy - zapraszamy do kontaktu. Z pomocą naszych ekspertów Państwa przedsiębiorstwo może zostać zarówno zlikwidowane jak i zawieszone. Pomagamy również w rejestracji spółki do Krajowego Rejestru Sądowego i VAT.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.