• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKupno spółki przez obcokrajowca

Zastanawiasz się, czy kupno spółki przez obcokrajowca w naszym kraju jest możliwe? A może jednak w Polsce spółki mogą prowadzić tylko osoby obywatelstwa polskiego? Kto w ogóle według prawa jest uznawany za obcokrajowca?

Prawo polskie nie stawia w sprawie zakupu spółki przez obywatela innego kraju żadnych barier, przeszkód czy ograniczeń. Obcokrajowcy mają identyczne prawa, działają na takich samych zasadach, jak osoby obywatelstwa polskiego.
Obcokrajowcem nazywamy osobę fizyczna, mającą miejsce zamieszkania za granicą, nieposiadająca obywatelstwa polskiego, a także jednostkę organizacyjną niebędącą osobą prawną.

Przy zakupie spółki konieczną rzeczą jest dokonanie zmian w umowie lub akcie założycielskim przy polskim notariuszu. Dokumenty sporządzone przed zagranicznymi notariuszami muszą być opatrzone klauzulą zwaną apostille, która, służy poświadczeniu autentyczności podpisu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dodatkowych informacji, na jakich zasadach przeprowadzone zostanie kupno spółki przez obcokrajowca, możesz skorzystać z informacji dostępnych choćby w internecie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00