• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówkupno rocznej spółki

Dlaczego niektóre firmy w swojej ofercie zawierają kupno rocznej spółki? Na czym to polega? Wydawać by się mogło, że nie jest to nowa spółka, ale niczym (prócz daty założenia) nie różni się od spółki, którą można zarejestrować w roku bieżącym. Otóż dla przedsiębiorców odgrywa to spore znaczenie. Jakie?

Rok założenia jest ważny dla Klientów, którym zdarza się sprawdzać, od którego roku działa firma, co upewnia ich w tym, czy jest wiarygodna. Być może brzmi to nieco śmiesznie, ale takie są fakty. Mimo tego, co wspomniane zostało powyżej, kupno rocznej spółki jest bardzo przydatne w momencie, gdy jej nowy właściciel chciałby zaciągnąć w banku kredyt na rozwój działalności i wprowadzenie innowacji. Wiadomo, że banki niechętnie będą chciały udzielić kredytu firmie, która dopiero zaczęła swoją działalność na rynku, w porównaniu do spółki, która już od roku takową działalność prowadzi.

Jak więc można zauważyć, kupno rocznej spółki daje więcej korzyści, aniżeli zakup nowej spółki lub założenie spółki od początku.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00