• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKsięgowość stowarzyszenia

W Polsce organizacje pozarządowe (nawet te utrzymujące się z datków, darowizn) mają obowiązek prowadzenia księgowości nieuproszczonej. Księgowy/księgowa co rok muszą składać sprawozdanie finansowe (bilans).

Na czym polega praca księgowości stowarzyszenia?
Oprócz pisania sprawozdań finansowych, księgowi zajmują się prowadzeniem dokumentacji stowarzyszenia, ksiąg finansowych oraz wypełnianiem obowiązków sprawozdawczych względem urzędu skarbowego i ZUS. W kwestii ich zadań leży także dbanie o zapewnianie płynności finansowej organizacji i analizują kondycję finansowa organizacji.
Księgowość może być prowadzona na zasadzie wolontariatu, na zasadzie zatrudnienia osoby do prowadzenia księgowości lub zlecenia prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu.

W związku z ustawą o rachunkowości, stowarzyszenia i fundacje mają obowiązek opracowania “polityki rachunkowości” (zasada na jakich prowadzone są księgi rachunkowe). Co określają takie zasady?

- plany kont
- przechowywania i archiwizacji dokumentów finansowych
- sposób amortyzowania środków trwałych
- Informacje o sposobie księgowania kosztów przynależących do roku poprzedniego, a realizowanych w roku następnym

Element polityki rachunkowości stanowi obieg dokumentów. Jest to opis dotyczący uprawnień do wystawiania rachunków, podpisywania umów, dekretowania.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.