• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKsiegowość podstawowe informacje

Prowadzenie księgowości firmy, zdecydowanie uzależnione jest od rodzaju opodatkowania działalności. Prowadząc ksiegowość podstawowe informacje, które daje nam opodatkowanie, pozwala ustalić jaki rodzaj księgowości wybrać.

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów to uproszczona księgowość przeznaczona dla mniejszych firm, która pozwala ustalić przychody i koszty prowadzonej działalności dla celów podatku dochodowego.
Ewidencja przychodów przy rozliczeniu ryczałtem to obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów. Jest to najprostsza forma księgowości, w której ujmuje się wyłącznie przychody z działalności gospodarczej.
Karta podatkowa to rodzaj rozliczenia, który nie ma obowiązku prowadzenia księgowości.
Pełna rachunkowość dla największych firm, oparta jest na księgach rachunkowych i jest to najbardziej złożona forma ewidencji, wymagająca najczęściej fachowej obsługi księgowej.

Ksiegowość podstawowe informacje to także prowadzenie ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, która dotyczy czynnych podatników podatku od towarów i usług. Rejestry VAT oraz dane z ewidencji to podstawowe deklaracje księgowe.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.