• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaKsięgowość finansowa

Księgowość finansowa to inaczej system ewidencji gospodarczej, którego celem jest odzwierciedlenie w formie pieniężnej zjawisk i procesów gospodarczych zachodzących w danej jednostce. Na postawie zapisów księgowych przedstawić można wynik oraz sytuację majątkowo-finansową firmy.

Do funkcji rachunkowości zaliczyć można: informacyjną dostarczającą dane do podejmowania decyzji gospodarczych przez zarząd, dowodową polegającą na odzwierciedleniu zaszłości w pisemnych dowodach i archiwizowaniu dokumentów, rozliczeniowo-obrachunkową polegającą na ścisłym określeniu rozliczeń z otoczeniem, kontrolą wyrażającą zbiór informacji o przebiegu i osiąganych wynikach, sprawozdawczą wykorzystywaną przez użytkowników zewnętrznych np. urzędy skarbowe w celu sprawdzania danych w firmie oraz powierniczą związaną z ochroną nienaruszalności powierzonego kapitału.

Księgowość finansowa posiada równowagę bilansową pomiędzy aktywami i pasywami przedsiębiorstwa. Zjawiska gospodarcze, które zachodzą w firmie mierzy się w wartościach pieniężnych, dzięki czemu w jasny i kompleksowy sposób ustalić można majątek jednostki gospodarczej.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.