• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKsięgowość dla spółki akcyjnej

Spółka akcyjna jest bardzo dobrą formą działalności gospodarczej jeśli mowa o duże przedsiębiorstwa. Dlaczego? Minimalny kapitał zakładowy spółki akcyjnej wynosi aż 100 000 zł, dlatego też decydują się na nią głównie osoby mające w planach duże, bardzo rozwinięte przedsiębiorstwo. Jej podstawową zaletą jest wyłączenie akcjonariuszy z odpowiedzialności za zobowiązania firmy. Dodatkowym plusem jest fakt, iż spółkę akcyjną może założyć tylko jedna osoba! Jeśli więc przedsiębiorca uważa, że nie znalazł odpowiedniej osoby do wspólnego prowadzenia biznesu, może samodzielnie zająć się spółką akcyjną.

Księgowość dla spółki akcyjnej jest jednoznacznie określona. Jedyną możliwością jest pełna forma księgowości. Potrzebna jest dokładna ewidencja zaistniałych w niej zdarzeń gospodarczych, gdyż zarządza się tu osobnym majątkiem. Poza tym, w dużych firmach, jakimi są spółki akcyjne, pełna księgowość jest konieczna!

Jeśli więc chcieliby Państwo rozpocząć tą formę działalności gospodarczej, bądź już jest prowadzona i potrzebują Państwo eksperta księgowego, proszę skontaktować się z nami! Księgowość dla spółki akcyjnej nie sprawi nam kłopotu i chętnie pomożemy!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00