• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszty założenia spółki z o.o. w Polsce

Pomimo iż pewne kwestie podczas rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można pominąć, zlecając je na przykład biuru rachunkowego, pozostają też takie, których w żaden sposób nie można pominąć. Jednymi z nich są opłaty związane z zakładaniem swojej firmy. Trudno jednoznacznie obliczyć i stwierdzić jakie są koszty założenia spółki z o.o. w Polsce.Na sumę tę składają się opłaty notarialne (za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego, za sporządzenie odpisów umowy, za poświadczenie wzorów podpisów), opłaty za rejestrację w KRS (za wniosek i za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym) oraz pozostałe opłaty (opłata skarbowa za potwierdzenie rejestracji jako płatnika VAT i podatek od czynności cywilnoprawnych. Ich wartości zmieniają się w zależności od ilości stron, które zawiera umowa, liczby członków zarządu oraz wysokości kapitału zakładowego. Całkowity koszt ulega również zmianie jeżeli korzysta się z pomocy biura rachunkowego bądź doradcy gospodarczego.

Jak już wspominałam wcześniej, nie można dokładnie określić jakie są koszty założenia spółki z o.o. w Polsce, można natomiast stwierdzić, że oscylują one pomiędzy tysiącem a dwoma tysiącami złotych.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.