• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszty założenia spółki z o.o. w 2014

Planujesz własny biznes? Chciałbyś, aby była to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Jeżeli tak, to na pewno interesuje Cię kwestia, z którą wiążą się koszty założenia spółki z o.o. w 2014 roku. Jest to bardzo istotne, ponieważ prócz licznych formalności, dokumentów i wniosków należy zadbać o to, aby posiadać na ten cel wystarczający kapitał.

Na samym początku czeka Cię opłata notarialna, którą koniecznie trzeba uiścić w zamian za sporządzenie umowy w formie wymaganego aktu notarialnego. Suma ta jest uzależniona od wysokości kapitału zakładowego. Na tym etapie licz się także z opłatami, które wiążą się z odpisami dokumentów. Po sporządzeniu i opłaceniu umowy oraz odpisów notarialnych, konieczna jest wizyta w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie na Ciebie jako przedsiębiorcę czekają następne wydatki, do których zalicza się opłata związana z rejestracją, a także opłata za umieszczenie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Następna opłata dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych, która stanowi 0,5% kwoty wniesionego kapitału zakładowego. Warto jednak zauważyć, że kwota ta jest pomniejszana o uprzednio ponoszone sumy. Później musisz udać się do właściwego sądu rejestrowego, aby potwierdzić podpisy każdego z członków zarządu spółki. Niezbędna jest także rejestracja spółki jako podatnika VAT, a to znowu wiążę się z kolejnymi kwotami...

Jak sam możesz zauważyć, koszty założenia spółki z o.o. w 2014 roku nie są niskie, a nie wolno także zapominać o minimalnym kapitale zakładowym, który na obecną chwilę wynosi 5000 złotych. Może wydatków i formalności jest sporo, ale gwarantuje Ci, że naprawdę warto postawić na taką inwestycję, bo na pewno nie będziesz żałował, a większość zalet będziesz mógł zauważyć już na samym początku.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.