• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszty założenia firmy

Każdy, kto planuje otworzyć firmę, musi dowiedzieć się jak kształtują się koszty założenia firmy. Jeżeli kapitał jest wystarczający, to można podjąć realne kroki rejestracji firmy. W przypadku, gdy po analizie stwierdzimy, że nie posiadamy sumy pieniędzy, która mogłaby pokryć wszystkie koszty założenia firmy, to warto poczekać i uzbierać odpowiednią kwotę niż stanąć w miejscu w połowie procesu.

Do podstawowych opłat założenia działalności należy na pewno kapitał zakładowy, który zależny jest od formy spółki – około 5000 zł + opłata notarialna za sporządzenie umowy liczona w stosunku do kapitału zakładowego. Kolejne koszty założenia firmy to odpis umowy spółki, który należy złożyć w KRS i US – 6 zł za każdą rozpoczętą stronę tekstu. Następnie podatek od czynności cywilnoprawnych, tj. 0,5 % kapitału zakładowego – koszt umowy spółki, wpis do KRS i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Wynik zaokrągla się do pełnej złotówki). Podpisy wspólników powinny być notarialnie poświadczone, co daje koszt 20 zł od każdego podpisu. Wydatki w KRS to około 600 zł. Zgłoszenie spółki jako podatnika VAT to około 170 zł.

Pamiętaj o tym, że są to tylko opłaty podstawowe, które mogą się zwiększyć wraz z popełnianymi błędami. Dlatego warto skorzystać z usług naszej Kancelarii, która przeprowadzi cały proces rejestracji za Ciebie. Lepiej zapłacić raz i cieszyć się profesjonalnie założoną firmą, niż zakładać samemu, popełniać błędy i tym samym zwiększać koszty założenia firmy. Zapraszam do kontaktu z naszą Kancelarią w celu uzyskania szczegółowych informacji.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.