• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszty prowadzenia uproszczonej księgowości

Księgowość uproszczona została stworzona z myślą o mikroprzedsiębiorstwach, prowadzących działalność jednoosobową w formie spółki cywilnej, jawnej czy partnerskiej. Jej zaletą jest to, że nie wymaga się prowadzenia bardzo rozbudowanej ewidencji księgowej, ani spełniania dodatkowych obowiązków, jakim jest na przykład sporządzanie sprawozdania finansowego w jednostkach prowadzących pełną księgowość.

Koszty prowadzenia uproszczonej księgowości są mniejsze z powodu dużo bardziej uproszczonej formy niż księga rachunkowa. Prowadzeniem księgowości w formie uproszczonej może się zająć sam przedsiębiorca, a jeżeli nie jest w stanie, nie musi zatrudniać księgowego. Wystarczy skorzystanie z usług biura rachunkowego. Dodatkowo skorzystanie z oferty biura rachunkowego w przypadku przedsiębiorców, prowadzących uproszczoną księgowość jest jeszcze tańsze.

Koszty prowadzenia uproszczonej księgowości są niskie i jest to duży atut tej formy księgowości! Jednak możliwość prowadzenia księgowości w tej formie jest znacznie ograniczona. Mogą z niej korzystać przedsiębiorcy nie przekraczający limitu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz prowadzący księgowość w takiej formie przedsiębiorstwa, gdzie uproszczona księgowość jest dopuszczalna. Czasem wymagane jest spełnienie również innych dodatkowych warunków.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00