• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszty biura rachunkowego

Bycie właścicielem przedsiębiorstwa zobowiązuje do prowadzenia księgowości. W przypadku pełnej rachunkowości jest to zadanie złożone i skomplikowane, dlatego też zazwyczaj zatrudnia się do tego celu dodatkowego pracownika lub nawiązuje współpracę z biurem księgowym. Druga z wymienionych przeze mnie opcji w ostatnim czasie należy do częściej wybieranych, ze względu na koszty biura rachunkowego, które są mniejsze niż koszt zatrudniania księgowej.

Trudno jednak jednoznacznie określić cenę, ponieważ ma na nią wpływ wiele czynników. Kształtuje ją przede wszystkim pakiet usług, z których się korzysta. Im ich więcej, tym rzecz jasna wyższe koszty biura rachunkowego. Na sumę tę mają także wpływ takie kwestie jak staż biura, renoma czy kwalifikacje pracowników. Istnieje jednak duży wybór, ponieważ podobnych firm na polskim rynku funkcjonuje bardzo wiele.

Jeżeli są Państwo zainteresowani powierzeniem księgowości swojego przedsiębiorstwa biuru rachunkowemu, zachęcam do kontaktowania się z naszymi specjalistami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.