• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszt księgowości spółki z oo

Od czego uzależniony jest koszt księgowości dla spółki z oo? Czy prowadzenie księgowości dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi wiązać się z wysokimi kosztami obsługi?

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością należy pamiętać o tym, że ta forma prawna obliguje do stosowania ściśle określonych i restrykcyjnych zasad w zakresie księgowości. Porównując księgowość JDG do spółki z o.o. musimy pamiętać, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością właściciele firm często decydują się na pomoc specjalistów biura rachunkowego.

Pełna księgowość spółki z o.o.

W przypadku spółki z o.o. obowiązek pełnej księgowości nie jest uzależniony od limitu przychodów - niezależnie od ich wysokości spółka musi prowadzić księgi rachunkowe.
Pełne księgi handlowe obligują do ewidencji każdego zdarzenia gospodarczego mającego miejsce w przedsiębiorstwie. Na księgi rachunkowe składają się następujące elementy:
- dziennik
- księga główna
- księgi pomocnicze
- zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej i sald kont ksiąg pomocniczych
- wykaz składników aktywów i pasywów

Sprawozdanie finansowe spółki z o.o.

Warto również zaznaczyć, że pełna księgowość obowiązuje do przygotowania i złożenia w KRS sprawozdania finansowego przedstawiającego sytuację finansową jednostki. Sprawozdanie finansowe składa się z rachunku zysków i strat, bilansu oraz informacji dodatkowej. Obecnie sprawozdanie finansowe składa się wyłącznie w formie elektronicznej.

Koszt księgowości spółki z oo

Ile kosztuje prowadzenie pełnej księgowości?

Od czego zależy koszt pełnej księgowości?

Cena obsługi księgowej w naszej Kancelarii najczęściej dostosowywana jest do firmy klienta. Do czynników mających wpływ na cene zaliczamy:
- wielkość firmy
- ilość dokumentów w ciągu miesiąca
- zakres usług

Oferta prowadzenia pełnej księgowości

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie prowadzenia pełnej księgowości spółki. W imieniu klienta prowadzimy pełną ewidencje księgową opartą o najwyższe standardy rachunkowości.
Zapraszamy do kontaktu - odpowiemy na pytania i przedstawimy ofertę usług.

▸▸▸ Przejdź do oferty PDF - prowadzenie księgowości spółki z o.o.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.