• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoronawirus prawo pracy

Ze względu na panujący na świecie oraz w Polsce koronawirus prawo pracy określa nowe obowiązki dla pracowników oraz pracodawców.

Kryzys w przedsiębiorstwach niestety jest nieunikniony, ale istnieją odgórne zalecenia, do których muszą stosować się zatrudniani i zatrudniający.

Pracodawcy, którzy mają możliwość zlecenia pracy zdalnej, powinni zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i skierować pracowników na pracę w domu.

Pracownicy, którzy ze względu na podjęcie opieki nad dziećmi, które nie mogą uczęszczać do zamkniętych szkół, przedszkoli i żłobków, na okres 14 dni otrzymają zasiłek opiekuńczy, dla dzieci do lat 8.

Koronawirus prawo pracy - uprawnienia pracowników:
- Praca zdalna - pracownik otrzymuje wynagrodzenie za pracę poza miejscem zatrudnienia.
- Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
- Odsunięcie pracownika od pracy z powodu wystąpienia problemów zdrowotnych, zachowane prawo do wynagrodzenia.
- Pracownik dobrowolnie powstrzymujący się od pracy, nie otrzyma świadczeń pieniężnych w razie choroby.
- Choremu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy.
- Pracownik poddany kwarantannie lub izolacji na mocy decyzji inspektora sanitarnego, może liczyć na wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy.
- Sprawowanie przez pracownika opieki nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny, na podstawie zaświadczenia lekarskiego, objęte jest zasiłkiem opiekuńczym.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.