• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoronawirus a prowadzenie działalności gospodarczej

W obliczu panującej aktualnie epidemii koronawirusa w Polsce, przedsiębiorcy muszą zmagać się z:
- opóźnieniem lub brakiem realizacji dostaw
- zatorami płatniczymi
- nieobecnością pracowników

Z tego powodu ZUS umożliwia przedsiębiorcom, którzy odczuli skutki panowania wirusa w Polsce złożenie wniosku o odroczenie terminów płatności składek.

Jeżeli przedsiębiorca ma zadłużenie z tytułu składek i nie może go spłacić jednorazowo, może złożyć wniosek o rozłożenie płatności na raty.

Dodatkowo pracodawcy i pracownicy podlegający ubezpieczeniu chorobowemu, mogą ubiegać się o zasiłek chorobowy, ale tylko w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem, pod warunkiem, że:
- decyzją inspektora sanitarnego osoba zostanie poddana kwarantannie lub izolacji,
- lekarz leczący uzna, że w trakcie hospitalizacji, izolacji lub kwarantanny, ze względu na stan zdrowia ubezpieczonego, uzasadnione jest wystawienie zwolnienia lekarskiego.

Właściciel działalności, jeśli ze względu na sprawowanie opieki nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny, a także dzieckiem do lat 8, z powodu zamknięcia szkoły, żłobka, czy przedszkola, nie może prowadzić działalności, jest uprawniony do korzystania z zasiłku opiekuńczego.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.