• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaKomandytowa spółka z o.o.

Czym jest komandytowa spółka z o.o.? Jakie są zasady jej funkcjonowania? Jak działa?

W tym temacie można zadać wiele pytań, chcąc dogłębnie poznać nową spółkę i dowiedzieć się o niej więcej.

Komandytowa spółka z o.o. jest dość nowym, sztucznym wytworem, który zaczyna zyskiwać coraz większą popularność. Składa się z połączenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i osoby fizycznej. To właśnie ona prowadzi działalność i wypracowuje zysk. Dzięki temu spółka nie musi płacić podatku od dochodu. Spółka z o.o. w tej konstrukcji jest komplementariuszem, a osoba fizyczna pełni funkcję komandytariusza. Pozwala to zabezpieczyć prywatne majątki wspólników spółki przed odpowiedzialnością za jej zobowiązania. Reprezentacją spółki z o.o. komandytowej na zewnątrz zajmuje się komplementariusz, czyli spółka z o.o., a tak naprawdę leży to w obowiązkach jej zarządu, jeśli umowa spółki nie stanowi inaczej.

Udział w spółce z o.o. komandytowej jest opłacalny, gdy ta przede wszystkim osiągnięty zysk przeznacza do podziału między wspólników, a nie inwestuje.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.