Cechy spółki z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa jest nowym tworem, stanowiącym ciekawą alternatywę dla przedsiębiorców. Cieszy się coraz większa popularnością na rynku. Cechy spółki z o.o. komandytowej zachęcają do jej założenia.
Jedną z najważniejszych zalet spółki są jej korzystne metody opodatkowania. Poprzez umiejętne skonstruowanie umowy spółki występuje możliwość „pojedynczego” opodatkowania dochodów wspólnika (można uniknąć płacenia podatku CIT). Dzieje się tak w związku z podziałem zadań, to spółka komandytowa prowadzi działalność i wypracowuje zysk.

Cechy spółki z o.o. komandytowej pozwalają też niejako „dwa razy ” zabezpieczyć prywatne majątki wspólników przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki.
Niedogodnościami wynikającymi z regulacji przepisów spółki są wysokie koszty, jakie trzeba ponieść przy jej zakładaniu. Podwójne opłaty w KRS, wyższe koszty notarialne, wydatki związane z usługami prawniczymi, później prowadzenie podwójnej pełnej księgowości, dla obu spółek, obowiązek płacenia składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przez komandytariuszy.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe