• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKiedy przysługuje ulga podatkowa?

Kwota wolna od podatku wpływa korzystnie na wynagrodzenie pracownika. Zaliczka na podatek jest co miesiąc pomniejszana o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, pod warunkiem, że pracownik złoży do pracodawcy odpowiednie oświadczenie na formularzu PIT-2 i to nie później, niż przed pierwszą wypłatą wynagrodzenia w roku podatkowym. Zastanawiasz się zatem kiedy przysługuje ulga podatkowa?

Warto więc wiedzieć kiedy przysługuje ulga podatkowa i korzystać z tych możliwości.

A więc, kiedy przysługuje ulga podatkowa? Gdy:
- podatnik nie przekracza górnej granicy progu podatkowego (85 528 zł)
- pracownik nie otrzymuje emerytury, bądź renty za pośrednictwem płatnika
- nie osiąga dochodów z tytułu rolniczej spółdzielni produkcyjnej
- nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub biura terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
- dany zakład pracowniczy jest właściwy do stosowania tego zmniejszenia

W przypadku, gdy prowadzą Państwo własną działalność gospodarczą, przysługuje prawo tylko do jednej kwoty wolnej od podatku. Muszą Państwo zgłosić pracodawcy, że ta ulga zostanie rozliczona we własnym zakresie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.