• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKaucja rejestracyjna VAT w 2017

Od 1. stycznia 2017 roku rejestracja do VATu uległa sporym utrudnieniom.

Z powodu wciąż wzrastającej liczby przestępstw podatkowych, opartych głównie na wyłudzeniu podatku od towarów i usług wprowadzono szereg zmian, które mają przyczynić się do uszczelnienia prawa podatkowego. Od tej pory przedsiębiorca pragnący uzyskać wpis do VATu musi liczyć się z możliwością odmowy. Ma to na celu zapobiec rejestracji przedsiębiorstw, które wchodzą w skład tak zwanych karuzel podatkowych. Karuzela podatkowa to sieć nawet kilkunastu przedsiębiorstw, które tworzą pozory legalnie przeprowadzonych transakcji, których głównym celem jest wyłudzenie podatku VAT, który wcześniej nie został uregulowany. Dodatkowo wprowadzona została kaucja rejestracyjna VAT w 2017. Wynosi ona od 20 tysięcy do nawet 200 tysięcy złotych. Nakładana jest ona jednak wyłącznie na podmioty, u których wystąpi ryzyko pojawienia się zaległości podatkowych.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy pomogą Państwu udowodnić prawość swoich zamiarów i uzyskać wpis do danego rejestru.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.