• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaKapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Założenie spółki z o.o. to kosztowna inwestycja. Pomimo iż jest to stosunkowo „tania” forma prowadzenia działalności gospodarczej, nie można stać się jej właścicielem jeżeli nie posiada się funduszy na przeprowadzenie procesu rejestracji i wniesienie wkładów na kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kapitał zakładowy obecnie wynosi pięć tysięcy złotych, jeszcze kilka lat temu minimum stanowiło pięćdziesiąt tysięcy, a według zapowiedzi rządu, od przyszłego roku wynosił będzie symboliczną złotówkę. Wkłady można wnieść w dwóch postaciach, pierwszą z nich jest forma gotówka, czyli oczywiście pieniądze, a drugą tak zwany aport, czyli wkład bezgotówkowy. Aportem mogą być materiały, zbywalne prawa majątkowe, akcje innej spółki czy prawo najmu lokalu.

Kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wnoszą właściciele spółki w momencie jej otwierania. Jego wartość nie jest stała, zmienia się w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej i rozwojem przedsiębiorstwa.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.