• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówJednoosobowa spółka kapitałowa co to jest

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa (JSK) to nowy rodzaj spółki kapitałowej, która jest wyjątkowa w budowie prawnej. Choć istnieje od stosunkowo niedawna, gwałtowny postęp technologiczny i zwiększone zapotrzebowanie na osobiste przedsięwzięcia przedsiębiorcze sprawiły, że JSK stała się coraz bardziej popularna.

Formuła JSK opiera się na istniejącym strukturze podatkowej i prawnej, jaką jest spółka kapitałowa. W tym jednak przypadku cały kapitał zakładowy jest własnością jednej jednostki (osoby fizycznej lub prawnej). Bez względu na to, czy majątek jest własnością osoby fizycznej, czy też własnością osoby prawnej lub innej jednostki, tworzy on jednoosobową spółkę kapitałową, w której wszystkie prawa i obowiązki zostają dodane do osoby lub jednostki.

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa - korzyści

Jednoosobowe spółki kapitałowe oferują potencjalnym przedsiębiorcom wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwienie większej powierzchni władzy w sprawach biznesowych, jak i prawa do aportów (obl. Z prac finansowych, praw autorskich lub nieruchomości). Właściciel ma też prawo osobistej reprezentacji u sądu lub zgodnie z przepisami rynkowymi.

Nie tylko właściciel JSK czerpie korzyści, ale także firmy mające do czynienia z takimi spółkami. Wynika to ze zwiększonego bezpieczeństwa i przejrzystości, jakie zapewnia cała struktura prawna. Z punktu widzenia zewnętrznego, jednoosobowa spółka kapitałowa wygląda w identyczny sposób, jak każda inna spółka kapitałowa.

Podsumowując, jednoosobowa spółka kapitałowa jest uważana za zaprojektowany rodzaj spółki kapitałowej, która ma na celu umożliwienie niezależnym przedsiębiorcom skorzystanie z wyższego poziomu kryteriów prawnych i finansowych. Tego rodzaju spółki nadają się również do wykorzystania przez firmę, która chce mieć większy komfort prawny i finansowy, dzięki czemu może ona zaoferować swoim klientom większy poziom bezpieczeństwa i zaufania.▸▸▸Oferta rejestracji spółki z o.o. PDF
Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki