• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć własną działalność gospodarczą

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak założyć własną działalność gospodarczą i czy posiada na tyle dużo pieniędzy, aby móc pokryć podstawowe koszty z tym związane. Fakt, to jest ważne, ale równie istotne jest to, jaką formę prowadzenia działalności wybierzesz.

Jeżeli nie masz jeszcze koncepcji na swój biznes, to może przedstawię Ci swoją propozycję, która wiążę się z wyborem spółki komandytowej. Spółka ta należy do spółek osobowych, a więc w myśl Kodeksu Spółek Handlowych jest nakierowana na prowadzenie firmy pod własną nazwą, gdzie wobec wierzycieli za zobowiązania spółki odpowiadają określeni w umowie wspólnicy. Co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia i jest to komplementariusz, a co najmniej jeden do ustalonej kwoty – komandytariusz.
Jednym z podstawowych kroków w drodze do rejestracji spółki jest sporządzenie jej umowy, która powinna zawierać:

- nazwę i siedzibę spółki,
- przedmiot działalności spółki,
- wkłady wnoszone przez każdego wspólnika + ich wartość,
- wyznaczenie osób na stanowisko komandytariusza i komplementariusza.

Następnie spółkę należy zarejestrować w KRS z załączeniem odpowiednich formularzy: KRS-WC, KRS-WK, KRS-WM, umową spółki, listą wspólników z ich adresami i notarialnie poświadczonymi podpisami wspólników.
Prócz powyższego, rejestracja spółki komandytowej wiążę się z obowiązkiem nabycia numerów NIP i REGON. Jednak tą czynność można sobie trochę ułatwić i wszystkie formalności załatwić w ramach tzw. „jednego okienka”.
Nawet jeśli już wiesz jak założyć własną działalność gospodarczą i przerażają Cię wszystkie powyżej wymienione formalności, mamy dla Ciebie rozwiązanie – skorzystaj z naszych usług, a będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie szybko i sprawnie, przynosząc oczekiwany efekt.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.