• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć spółkę komandytową krok po kroku?

Z naszych obserwacji wynika, że bardzo wiele osób jest zainteresowanych frazą „jak założyć spółkę komandytową krok po kroku”. Wiele pytań, mało odpowiedzi, więc najwyższy czas, aby to zmienić. Rynek przedsiębiorców w Polsce ciągle rośnie i wzbogaca się o nowe „biznesowe diamenty”, które w późniejszym etapie należy oszlifować i uczynić bezkonkurencyjnymi.

Spółkę komandytową zalicza się do spółek osobowych, a jej stworzenie wiąże się z prowadzeniem firmy pod własną nazwą. W tej formie prowadzenia działalności odpowiedzialność za zobowiązania wierzycieli przynajmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczeń i jest to komplementariusz, a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnik (komandytariusz) jest ograniczona.

Właśnie dlatego, że forma ta staje się coraz popularniejsza, chcemy przedstawić Państwu jak założyć spółkę komandytową krok po kroku.

Tak więc:

1. Sporządź umowę spółki
Jest to najważniejszy dokument, który określa i zawiera wszelkie istotne informacje danej spółki. Jej zawarcie powinno mieć formę aktu notarialnego i musi zawierać informacje takie, jak: siedzibę i nazwę spółki, przedmiot jej działalności, czas na jaki została założona (jeśli został określony), oświadczenia wspólników o wniesionych wkładach, określenie zakresu odpowiedzialności oraz wyznaczenie komplementariusza i komandytariusza.

2. Zarejestruj spółkę komandytową
Jest to etap, którego wykonanie można zlecić każdemu ze wspólników spółki komandytowej. Spółkę komandytową trzeba zgłosić do rejestru w ciągu tygodnia od dnia podpisania umowy. W formularzu ponownie trzeba zawrzeć: nazwę, siedzibę i adres spółki, przedmiot działalności, dane osobowe komplementariusz i komandytariuszy, osoby wyznaczone do reprezentacji spółki i informację o wysokości sumy komandytowej.

Spółka jest gotowa z chwilą dokonania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Wszystkie informacje na temat tego, jak założyć spółkę komandytową krok po kroku zostały zawarte w tym krótkim artykule. W razie jakichkolwiek ewentualnych pytań, zapraszamy do kontaktu lub współpracy.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.