• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć spółkę jednoosobową

Jeżeli fascynuje Cię świat biznesu, jesteś zainteresowany tematyką prowadzania własnej działalności gospodarczej, przed Tobą krótka instrukcja dotycząca tego jak założyć spółkę jednoosobową z ograniczoną odpowiedzialnością i kilka słów o tym podmiocie.

Otóż jest to firma, która jak sama nazwa wskazuje, zabezpiecza prywatny majątek przedsiębiorców przed koniecznością odpowiadania za zobowiązania wobec wierzycieli. Nie różni się ona w zasadzie wiele od spółki z o.o. wieloosobowej, różnica polega na tym iż posiada ona tylko jednego prezesa, który w swoich rękach skupia wszystkie udziały. Różnice dostrzec także w czasie rejestracji tego podmiotu, otóż aby możliwe było jego otwarcie konieczne jest stworzenie aktu założycielskiego, a nie umowy jak jest to w przypadku firmy posiadającej wielu udziałowców. Dokumenty te są natomiast zbliżone do siebie pod względem treści. Pozostałe etapy zakładania tej firmy obywają się dokładnie w taki sam sposób.

Skoro wiesz już jak założyć spółkę jednoosobową i czym się ona charakteryzuje, powinieneś rozważyć czy nie jest to podmiot idealny dla Ciebie i czy nie powinieneś podjąć się jego rejestracji i prowadzania.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.