• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć firmę handlową

Być może wielu z Was zastanawia się nad tym, jak założyć firmę handlową. Okazuje się, że zadanie to wcale nie należy do prostych, a przyszłego przedsiębiorcę czeka wiele załatwień i formalności, aby docelowo móc zacząć działać w swojej firmie, której przyszłość będzie zależała od tego, jak będzie zarządzana.

Na samym początku priorytetem w kwestii tego, jak założyć firmę handlową jest opracowanie dobrego biznesplanu, który stanowi najważniejszy dokument przedsiębiorstwa, ponieważ znajdują się z nim wszelkie niezbędne informacje i planowane działania. Kolejnym krokiem przedsiębiorcy będzie zrobienie analizy rynku, aby wiedzieć jakie firma będzie miała szanse na zaistnienie. Pamiętajcie, że wchodząc na różne rynki, musicie przyjrzeć się Klientom zarówno pod względem ekonomicznym, jak i demograficznym, a prócz tego sprawdzić funkcjonującą konkurencję.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest lokalizacja firmy, która w dużym stopniu odpowiada za jej sukces. Im bliżej centrum, tym lepiej. Nie da się ukryć, że o powodzeniu przedsiębiorstwa w głównej mierze decydują posiadane środki finansowe, ponieważ im lepsza lokalizacja, tym wyższe ceny.

Jest to tylko część obowiązków, z których wywiązać się musi przedsiębiorca, aby móc odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, jak założyć firmę handlową, aby mogła ona prosperować zgodnie z najwyższymi standardami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.