• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak otworzyć firmę przez internet

To, że działalność można założyć elektronicznie już wiadomo. Problem jednak pojawia się, gdy ktoś zapyta „jak otworzyć firmę przez Internet?”. Otóż nowe rozwiązanie, o którym mowa ma zastąpić metodę tzw. „jednego okienka”, która umożliwiała założenie firmy w bardzo krótkim czasie przy pójściu tylko do jednego urzędu. Brzmi nierealnie? Jednak to sama prawda. Teraz prawo gospodarcze w naszym kraju poszło o krok dalej, ponieważ założenie firmy będzie mogło odbyć się już bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko posiadać komputer z podłączeniem do Internetu i.. prawie gotowe.

Zatem jak otworzyć firmę przez Internet? Otóż formularz rejestracyjny będzie mógł zostać złożony drogą elektroniczną, a informacje wymagane przez Urząd Skarbowy, ZUS i GUS będą wysyłane automatycznie. Zautomatyzowanie całego procesu pozwoli na to, aby działał on dużo szybciej, a to z kolei umożliwi rozpoczęcie działalności już od chwili rejestracji. Odpowiedni formularz jest udostępniony na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, ale przedsiębiorca nie ma obowiązku korzystania z tego wzoru.

W momencie, gdy wniosek zostanie wypełniony poprawnie, składający otrzyma elektroniczne potwierdzenie. W sytuacji różnego rodzaju błędów otrzyma informację o nieskutecznej próbie rejestracji lub wezwaniu do uzupełnienia braków.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.