• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak otworzyć firmę?

Aby wiedzieć jak otworzyć firmę i rozpocząć działalność, przedsiębiorca musi wybrać odpowiednią formę działalności. Od niej zależeć będzie rodzaj opodatkowania, odpowiedzialność za majątek itp.

Wyróżnia się spółki osobowe - jawną, partnerską, komandytową i komandytowo-akcyjną, oraz spółki kapitałowe - akcyjną i z ograniczoną odpowiedzialnością.

Elementami łączącymi obydwie formy prawne to m.in. możliwość zmiany postanowień umowy bez zgody wszystkich wspólników, możliwość przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika na inną osobę, powoływanie i ustanowienie organów i możliwość ograniczenia odpowiedzialności majątkowej za zobowiązania.

W przypadku podmiotów o charakterze osobowym reprezentacja prowadzona jest przez wspólników, natomiast w kapitałowych tworzone są specjalne organy, w których skład wchodzić mogą osoby trzecie.

Następnie, przedsiębiorca musi wypełnić formalności związane z przyszłym biznesem - umowę spółki w postaci aktu notarialnego lub elektronicznie w formie pliku wysyłane przez tryb S24.

Ciężko więc precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie “jak otworzyć firmę”, jeśli przyszły właściciel spółki nie wie jaki rodzaj biznesu wybrać. Różnorodność form prawnych i ich charakterystyka pozwala przedsiębiorcy na dostosowanie do swoich potrzeb i planów rodzaj działalności, aby właściciel mógł czerpać jak najwięcej korzyści z posiadania własnego biznesu.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.