• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa

Chcesz rozpocząć własny biznes i postanowiłeś, że to właśnie spółka komandytowa jest dla Ciebie odpowiednią formą działalności ? Jednak wciąż zastanawiasz się nad bardziej dokładnymi danymi na temat tego, jak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa ? Nie jesteś jedyna osobą, którą dręczy ta myśl, gdyż faktycznie ciężko znaleźć krótką i zwięzłą informację na ten temat. Nie bez powodu spółka ta jest uważana za dosyć specyficzną, gdyż daje wspólnikom ogromną swobodę w kwestii kształtowania odpowiedzialności za sprawy jej prowadzenia i zobowiązań, nawet w sytuacji prowadzenia działalności o bardzo szerokim zakresie. Dla osób chcących zaczęć prowadzić tą firmę, ważną informacją będzie, że co najmniej jeden wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczeń (komplementariusz), a odpowiedzialność jednego jest ograniczona (komandytariusz). Prócz tego nazwisko przynajmniej jednego komplementariusza musi zostać ujawnione w firmowym szyldzie (nazwie).

Mam nadzieję, że zagadnienie tego, jak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa stało się jaśniejsze w razie pytań, zapraszamy do kontaktu.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.