• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa

Chcesz rozpocząć własny biznes i postanowiłeś, że to właśnie spółka komandytowa jest dla Ciebie odpowiednią formą działalności ? Jednak wciąż zastanawiasz się nad bardziej dokładnymi danymi na temat tego, jak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa ? Nie jesteś jedyna osobą, którą dręczy ta myśl, gdyż faktycznie ciężko znaleźć krótką i zwięzłą informację na ten temat. Nie bez powodu spółka ta jest uważana za dosyć specyficzną, gdyż daje wspólnikom ogromną swobodę w kwestii kształtowania odpowiedzialności za sprawy jej prowadzenia i zobowiązań, nawet w sytuacji prowadzenia działalności o bardzo szerokim zakresie. Dla osób chcących zaczęć prowadzić tą firmę, ważną informacją będzie, że co najmniej jeden wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczeń (komplementariusz), a odpowiedzialność jednego jest ograniczona (komandytariusz). Prócz tego nazwisko przynajmniej jednego komplementariusza musi zostać ujawnione w firmowym szyldzie (nazwie).

Mam nadzieję, że zagadnienie tego, jak funkcjonuje sp. z o.o. komandytowa stało się jaśniejsze w razie pytań, zapraszamy do kontaktu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.