• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak działa spółka z o.o. komandytowa

Przez ostatnie miesiące popularną formą prowadzenie działalności stała się spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o. Chcą odpowiedzieć na pytanie jak działa spółka z o.o. komandytowa zacznijmy od podstaw. Spółka komandytowa to spółka osobowa, w której występują wspólnicy: komplementariusze oraz komandytariusze. Podstawową różnicą między nimi jest odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Komandytariusze to wspólnicy, którzy odpowiadają za zobowiązania tylko do kwoty ustanowionej w umowie spółki, natomiast komplementariusze odpowiadają za zobowiązania nawet swoim prywatnym majątkiem. Spółka musi składać się co najmniej z jednego komplementariusza i komandytariusza. Aby zabezpieczyć prywatny majątek powstała spółka z o.o. komandytowa, w której osobą w pełni odpowiadającą za zobowiązania staje się spółka z o.o. (jak wiemy posiada ona ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania), a komandytariuszem wspólnik spółki z o.o. dzięki czemu może on prowadzić sprawy spółki ograniczając swoją odpowiedzialność. Skoro już wiemy jak działa spółka z o.o. komandytowa możemy zastanowić się czy nie podjąć działalności gospodarczej właśnie pod tą formą.

Zainteresowanych założenie spółki z o.o. komandytowej prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem, który przedstawi ofertę rejestracji oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00