• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak działa spółka z o.o.

Początkujący przedsiębiorca, który zastanawia się nad wyborem formy prawnej w jakiej będzie prowadzić działalność gospodarcza bardzo często zastanawia się jak działa spółka z o.o.

Jest to bardzo specyficzna spółka prawa handlowego, które posiada osobowość prawną. Oznacza to, że spółka jest nabywcą praw i obowiązków, nie jej wspólnicy. Kolejną bardzo ważną cechą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest ograniczenie odpowiedzialności finansowej wspólników. Za zobowiązanie odpowiada przede wszystkim spółka z o.o., wyjątki pojawiają się w przypadku wspólników, którzy jednocześnie pełnią funkcję w zarządzie spółki. Rejestracja spółki z o.o. odbywa się w Krajowym Rejestrze Sądowym za pomocą systemu udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości lub osobiście w odpowiednim wydziale sądu rejestrowego. System zarządzania spółką opiera się na kilku organach, które posiadają określone funkcje: Zarząd, Zgromadzenie Wspólników, Rada Nadzorcza lub Komisja Rewizyjna.

Tylko znając odpowiedź na pytanie „jak działa spółka z o.o.” przedsiębiorca może dokonać właściwej decyzji czy spółka jest formą odpowiednią dla planowanej przez niego działalności.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.