• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak długo trwa założenie firmy

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie „jak długo trwa założenie firmy”. Istnieje wręcz nieskończona liczbą czynników mających wpływ na czas rejestracji.

Bardzo dużo zależy od tego jaki rodzaj działalności gospodarczej planujemy założyć, w przypadku spółki z o.o. komandytowej musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to więcej czasu niż rejestracja działalności wchodzących w jej skład. Kolejnym czynnikiem jest doświadczenie przedsiębiorcy, jeżeli wie on w jaki sposób tego dokonać, wie w jakiej kolejności podejmować się wykonywania poszczególnych etapów zrobi to o wiele szybciej niż ten, który będzie musiał szukać informacji na ten temat lub będzie odsyłany z jednego urzędu do drugiego. Ponadto jeśli wypełni on wnioski w sposób odpowiedni nie będzie musiał po ich rozpatrzeniu nanosić korekt i składać ich na nowo. Znaczenie ma również to w jakim czasie zostaną one przeanalizowane przez instytucje państwowe i jak szybko otrzymamy odpowiedź zwrotną, ma się to odbyć do 14 dni, jednak zazwyczaj trwa znacznie dłużej.

Należy pamiętać, że posiadamy wpływ na to jak długo trwa założenie firmy. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty i w ten sposób zaoszczędzić czas albo w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością skorzystać z możliwość rejestracji online, która trwa 24 godziny.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.