• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówIle trwa założenie spółki z o.o.

Wiele osób chce wiedzieć ile trwa założenie spółki z oo. Jest to ważna informacja, ponieważ większości przyszłych przedsiębiorców bardzo zależy na czasie. Niestety dokładnie nie można stwierdzić ile czasu potrzeba na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ jest to uwarunkowane wieloma czynnikami.

Czas trwania założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zależy przede wszystkim od tego czy zdecydujemy się przeprowadzić procedurę w sposób tradycyjny, czy online w systemie s24.Obydwa te rozwiązania cieszą się popularnością i pozytywną opinią.

Tradycyjna metoda polega na sporządzeniu umowy spółki w formie aktu notarialnego, wypełnieniu wniosków i formularzy rejestracyjnych oraz złożeniu ich w KRS. Trwa ona od 3 tygodni, do nawet 3 miesięcy, w zależności od tego jak szybko wnioski zostaną rozpatrzone oraz czy nie popełnimy w nich żadnych błędów, które zobligują nas do ponownego ich przedłożenia.

Drugim sposobem jest elektroniczne założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Może trwać ono maksymalnie 24 godziny. Decydujący się na tę opcję dopełniają wszelkich formalności online. Wszystkie potrzebne dokumenty i wnioski sporządzamy i składamy za pośrednictwem systemu s24, a na ich rozpatrzenie przewidziane są tylko 24 godziny. Dzięki temu można w bardzo szybkim tempie rozpocząć prowadzenie swojej działalności gospodarczej, bez wychodzenia z domu. Elektroniczne założenie spółki z o.o. niesie za sobą również oszczędność pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ podczas rejestracji spółki przez Internet można zaoszczędzić na taksie notarialnej od umowy spółki.

Do wyboru są dwa sposoby założenia spółki, przeprowadzenie rejestracji zarówno tradycyjnie, jak i online można powierzyć wyspecjalizowanej firmie, taka jak nasza kancelaria. Zapewniamy szybkie i bezproblemowe założenie spółki przy minimalnym udziale Klienta oraz gwarantujemy poprawność złożonych wniosków i sporządzonej umowy. Nasza oferta nie składa się tylko z rejestracji firmy, ale również z kompleksowego doradztwa związanego między innymi z wyborem PKD, wysokości kapitału zakładowego czy najbardziej korzystnej formy opodatkowania.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.