• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówIle kosztuje rejestracja firmy?

Osoby chcące prowadzić własny biznes często zastanawiają się, ile kosztuje rejestracja firmy? Rozważmy kwestię spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli najczęściej wybieranej formy działalności gospodarczej. Aby spółka z o.o. mogła powstać, potrzebna jest umowa, którą tworzy się w formie aktu notarialnego, a więc pierwszym wydatkiem będą opłaty u notariusza. 160 zł za przygotowanie umowy, 6 zł za każdą stronę odpisu umowy spółki, 20 zł za każdy poświadczony podpis członków zarządu. No i do wszystkich kosztów u notariusza trzeba doliczyć jeszcze 23% podatku VAT. Następne nakłady związane są z wpisem spółki do rejestru przedsiębiorców - czyli 500 zł za rejestrację w KRS i 100 zł za ogłoszenie wpisu do KRS w Monitorze Sądowym. Dodatkowo ponoszone są opłaty dotyczące zgłoszenia spółki, jako podatnika VAT- 170 zł. I na koniec podatek od czynności cywilnoprawnych, czyli 0,5% wartości kapitału zakładowego.

Więc ile kosztuje rejestracja firmy w formie spółki z o.o.? Łączna wartość to około 1100 zł. Dodatkowo trzeba wliczyć czas na odwiedziny w urzędach, stanie w kolejkach, wypełnianie wniosków itd. Dlatego, aby to ominąć, wszystkim osobom chcącym prowadzić działalność gospodarczą polecamy skorzystanie z oferty naszej firmy. Zajmujemy się rejestracją spółek z o.o., a dodatkowo jeszcze spółek komandytowych i połączeniem obu czyli spółek z o.o. komandytowych. Cena usług nie jest dużo wyższa od kosztu założenia, a można zaoszczędzić czas i nerwy oraz pominąć wszelkie formalności. Zachęcamy!

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.