• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówIle czasu trwa założenie firmy?

Bardzo trudno jest jednoznacznie i precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie „ile czasu trwa założenie firmy”, ponieważ za każdym razem, w każdym przypadku jest inaczej. Jest to bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od wielu czynników. Bywa, że uda się tego dokonać w kilka tygodni, zdarza się, że ciągnie się w nieskończoność, nawet do kilku miesięcy.

Jeżeli rejestrujemy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a jest to najczęściej wybierana forma działalności gospodarczej, średnio zajmuje nam to około 6 tygodni. Czas ten, rzecz jasna może być krótszy, jednak w praktyce zazwyczaj bywa odwrotnie. Głównie jest to spowodowane konieczność dokonania korekt i poprawek w złożonych formularzach albo na przykład w umowie spółki. Oznacza to ponowne oczekiwanie na rozpatrzenie naszego wniosku oraz na odpowiedź sądu. Zdarza się również, że sprawa przedłuża się, jeżeli na przykład sędzia, któremu przydzielono naszą sprawę wyjedzie.

Ile czasu trwa założenie firmy? Może ono potrwać półtorej miesiąca, może dłużej, jeżeli jednak nie chcemy czekać, możemy przyspieszyć rejestrację. Sposobem na to jest skorzystanie z pomocy biura księgowego, w którym specjaliści doskonale wiedza jak sprawnie przeprowadzić ten proces. Jeżeli chcemy skrócić czas ten do minimum możemy skorzystać z „Systemu S24” czyli rejestracji online, która pozwala rozpocząć działalność już po upływie doby.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.