• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówIle czasu trwa założenie firmy?

Bardzo trudno jest jednoznacznie i precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie „ile czasu trwa założenie firmy”, ponieważ za każdym razem, w każdym przypadku jest inaczej. Jest to bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od wielu czynników. Bywa, że uda się tego dokonać w kilka tygodni, zdarza się, że ciągnie się w nieskończoność, nawet do kilku miesięcy.

Jeżeli rejestrujemy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a jest to najczęściej wybierana forma działalności gospodarczej, średnio zajmuje nam to około 6 tygodni. Czas ten, rzecz jasna może być krótszy, jednak w praktyce zazwyczaj bywa odwrotnie. Głównie jest to spowodowane konieczność dokonania korekt i poprawek w złożonych formularzach albo na przykład w umowie spółki. Oznacza to ponowne oczekiwanie na rozpatrzenie naszego wniosku oraz na odpowiedź sądu. Zdarza się również, że sprawa przedłuża się, jeżeli na przykład sędzia, któremu przydzielono naszą sprawę wyjedzie.

Ile czasu trwa założenie firmy? Może ono potrwać półtorej miesiąca, może dłużej, jeżeli jednak nie chcemy czekać, możemy przyspieszyć rejestrację. Sposobem na to jest skorzystanie z pomocy biura księgowego, w którym specjaliści doskonale wiedza jak sprawnie przeprowadzić ten proces. Jeżeli chcemy skrócić czas ten do minimum możemy skorzystać z „Systemu S24” czyli rejestracji online, która pozwala rozpocząć działalność już po upływie doby.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.