• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówGotowe spółki z historią

Jeśli zastanawiają się Państwo czy najlepszym rozwiązaniem na rozpoczęcie działalności będą dla Państwa gotowe spółki z historią, postaram się pokrótce przedstawić zarówno zalety jak i wady tego rozwiązania.

Zakup spółki z historią niesie ze sobą wiele korzyści. Spółki z historią mają wiesze szanse na pozyskanie kredytu, przyznanie dotacji czy znalezienie partnerów biznesowych, o ile tylko w czasie prowadzenia działalności nie popadły w długi i wykazują przychody. Podobne korzyści przynosi również zakup spółki stażowej z czystą historią, u których to właśnie staż gwarantuje zaufanie ze strony potencjalnych inwestorów czy instytucji finansowych. Gotowe spółki z historią są w pełni przygotowane do dalszego prowadzenia działalności. Posiadają wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwolą od razu rozpocząć prowadzenie firmy, zupełnie tak samo jak spółki bez historii, które zostały założone „pod sprzedaż”.

Spółki z historią nie zawsze są wolne od zadłużeń. Przed dokonaniem zakupu takiego podmiotu należy upewnić się, że nie ma on żadnych długów ani ukrytych zobowiązań. Trudno jest znaleźć odpowiedni podmiot gospodarczy, który cieszy się dobrą opinią i jest rentowny. Zakup spółki, która już prowadziła działalność wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, takimi jak utrzymanie stanowisk pracy czy wykorzystanie wyposażenia oraz przede wszystkim z wysokimi kosztami.

Bardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup stażowej spółki bez historii, która jest o wiele tańsza niż spółka z historią, posiada notarialne poświadczenie braku zadłużeń, oraz która stwarza możliwość szybkiego rozpoczęcia działalności na swoich warunkach, bez żadnych ograniczeń.

Jeśli są Państwo zainteresowani takimi spółkami, nasi konsultanci udzielą Państwu bardziej szczegółowych informacji oraz przedstawią ofertę.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.