• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówDokumenty do rejestracji spółki z o.o

Nieodłącznym elementem zakładania własnej działalności gospodarczej jest konieczność wypełnienia wielu formularzy oraz skompletowanie wszystkich niezbędnych akt czy poświadczeń. Pominięcie jednego pisma lub zawarcie w nim błędu może sprawić, że nasz wniosek zostanie odrzucony a my będziemy zmuszeni dokonać korekt czy uzupełnień.

Niezbędne dokumenty do rejestracji spółki z o.o:

1. wniosek do KRS, który zawiera między innymi nazwę, siedzibę, wysokość kapitału zakładowego, podział udziałów, przedmiot działalności itd.,
2. formularze: KRS-W3, KRS-WE, KRS-WK, KRS-WL, KRS-WM,
3. umowa spółki w formie aktu notarialnego,
4. oświadczenie wszystkich członków zarządu,
5. dowód powołania organów, (chyba że stanowi o tym akt notarialny),
6. lista wspólników,
7. notarialnie poświadczone wzory podpisów członków Zarządu,
8. dowód uiszczenia opłaty sądowej,
9. dowód uiszczenia opłaty za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym,
10. oświadczenie członków Zarządu dotyczące wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego.

Bez wymienionych przeze mnie materiałów nie uda nam się założyć działalności. Dla wielu stanowi to poważny problem i często dochodzi do pominięcia niektórych zaświadczeń co niestety niekorzystnie wpływa na czas zakładania firmy. Dokumenty do rejestracji spółki z o.o są kilkukrotnie sprawdzane w celu wykrycia jakichkolwiek pomyłek, dlatego warto skorzystać z usług doradcy księgowego, który je wyeliminuje i sprawdzi czy są one kompletne.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.