• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówDlaczego warto założyć spółkę komandytową?

Słyszałeś, że spółka komandytowa jest dobrą formą na założenie działalności gospodarczej i postanowiłeś to sprawdzić? Słusznie! Nie warto inwestować w coś, co nie będzie opłacalne. Chcesz osiągnąć sukces? Nie ryzykuj! Stawiaj na bezpieczeństwo! Chcesz dowiedzieć się dlaczego warto założyć spółkę komandytową? Już wyjaśniam.

Spółka komandytowa oczywiście ma swoje wady i zalety. Skupmy się jednak na jej zaletach, gdyż ma ich znacznie więcej. Korzyści wynikające z prowadzenia spółki komandytowej są ogromne. Przedsiębiorcy chętnie lokują swoje zaangażowanie i pomysł właśnie w tą formę działalności. No tak, ale przejdźmy do odpowiedzi na pytanie „dlaczego warto założyć spółkę komandytową?”. Każdy, kto chce otworzyć firmę rozważa wiele elementów decydujących o wyborze danej spółki. Spółka komandytowa pozwala na ograniczenie odpowiedzialności niektórych wspólników. Nie trzeba więc obawiać się o majątek osobisty. Zaletą tej formy jest także możliwość korzystania ze zryczałtowanych form opodatkowania. Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu pełnej optymalizacji podatkowej, to warto skorzystać z możliwości uczynienia spółki z o.o. komplementariuszem.

Myślę, że pytanie „dlaczego warto założyć spółkę komandytowa” zostało wyjaśnione. Decydujesz się na tą formę? A może rozważasz także spółkę z oo lub wyżej wspomnianą spółkę z o.o. komandytową? Nieważne, który rodzaj spółek wybierzesz, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy oferują Ci przeprowadzenie rejestracji spółki w sposób najbardziej profesjonalny i bezpieczny. Zapraszam do kontaktu z naszą Kancelarią.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.