• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzy warto założyć spółkę z o.o. komandytową

Wielu przedsiębiorców planujących otworzenie działalności zastanawia się nad nowością jaką jest spółka zoo komandytowa. Wielu z nich stawia sobie pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?”. Z całym przekonaniem odpowiadam: Tak, warto. Główną zaletą tej formy spółki jest strona podatkowa.

Utwierdzę więc w przekonaniu osoby, które nie do końca są pewne tego, czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową. Spółka zoo komandytowa jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wyeliminowanie odpowiedzialności osobistej za zobowiązania spółki oraz na pojedyncze opodatkowanie dochodów. Natychmiastowo pojawia się kolejne pytanie „w jaki sposób?”. Wiadomo, że negatywną stroną spółki z oo jest obciążenie podwójnym opodatkowaniem. Spółka komandytowa pozwala na pojedyncze opodatkowanie. Tak więc połączenie spółki komandytowej ze spółką z oo pozwala na pojedyncze opodatkowanie wraz z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania, na co pozwala udział spółki z oo w tym połączeniu.

Jak więc widzisz moja odpowiedź na pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?” była słuszna co udało mi się powyżej udowodnić. Zainteresowany spółką z oo komandytową? Skontaktuj się więc z naszą Kancelarią, która pomoże Ci przejść przez cały proces rejestracji firmy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.