• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzy warto założyć spółkę z o.o. komandytową

Wielu przedsiębiorców planujących otworzenie działalności zastanawia się nad nowością jaką jest spółka zoo komandytowa. Wielu z nich stawia sobie pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?”. Z całym przekonaniem odpowiadam: Tak, warto. Główną zaletą tej formy spółki jest strona podatkowa.

Utwierdzę więc w przekonaniu osoby, które nie do końca są pewne tego, czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową. Spółka zoo komandytowa jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wyeliminowanie odpowiedzialności osobistej za zobowiązania spółki oraz na pojedyncze opodatkowanie dochodów. Natychmiastowo pojawia się kolejne pytanie „w jaki sposób?”. Wiadomo, że negatywną stroną spółki z oo jest obciążenie podwójnym opodatkowaniem. Spółka komandytowa pozwala na pojedyncze opodatkowanie. Tak więc połączenie spółki komandytowej ze spółką z oo pozwala na pojedyncze opodatkowanie wraz z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania, na co pozwala udział spółki z oo w tym połączeniu.

Jak więc widzisz moja odpowiedź na pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?” była słuszna co udało mi się powyżej udowodnić. Zainteresowany spółką z oo komandytową? Skontaktuj się więc z naszą Kancelarią, która pomoże Ci przejść przez cały proces rejestracji firmy.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.